Welcome, visitor! [ Login

 

Orgazm nedir?

  • Street: istanbul
  • City: İstanbul
  • Listed: 17 Şubat 2022 12:45
  • Expires: This ad has expired
escort bayan numaralari

Description

Orgazm, genellikle cinsel uyarılmanın zirvesine ulaştığınızda olan şeydir . Genellikle gerçekten iyi hissettiriyor. Orgazm olduğunuzda – aka boşalma veya doruk – cinsel gerginlik doruğa ulaşana kadar artar.  Vücudunuzdaki ve cinsel organlarınızdaki baskı serbest bırakılır.

Olduğunuzda Ne Olur?

Her insanın vücudu farklıdır, ancak orgazmın birkaç fiziksel belirtisi vardır. En göze çarpan işaret, cinsel organlarınızda ve vücudunuzda çok yoğun, zevkli bir histir . Vajina veya penisinizdeki kasların yanı sıra anüsünüz de saniyede bir kez, 5-8 kez kasılır (sıkılır). Kalp atış hızınız ve solunum seviyeniz de yükselir.

orgazm

orgazm

Orgazm sırasında penisiniz genellikle az miktarda (1-2 yemek kaşığı) meni (cum) fışkırtır – buna boşalma denir. Boşalmadan orgazm olmak veya orgazm olmadan boşalmak mümkündür. Ancak bunlar genellikle birlikte olur.

Vajinanızın orgazm öncesinde ve sırasında gerçekten ıslanması yaygındır. Orgazm öncesinde veya sırasında farklı bir sıvının vulvanızdan fışkırması veya damlaması da mümkündür ( buna bazen kadın boşalması veya fışkırtma denir).

Bu sıvı çiş değil. Bir vulvadan boşalma, bir penisten boşalmadan daha az yaygındır. Bazı insanlar bunu yapar ve bazıları yapmaz – ya tamamen normaldir.

Orgazm Sırasında Neler Hissedilir ?

Orgazmdan hemen sonra, klitorisiniz veya penis başınız (başı) çok hassas veya dokunmaktan rahatsız olabilir. “Seks sifonu” yaşayabilirsiniz – göğsünüz, boynunuz ve yüzünüz kısa bir süre için renk değiştirir.

Orgazmlar endorfinleri (iyi hissettiren hormonlar) salgılar, bu nedenle sonrasında uykulu, rahat ve mutlu hissedebilirsiniz. Bu yüzden bazı insanlar ağrıyı, stresi azaltmak veya uyumalarına yardımcı olmak için orgazm olurlar.

Orgazm her insanda veya her sahip olduğunuzda aynı hissetmez. Bazıları çok yoğun, bazıları çok hafif ve bazıları aradadır. Ne kadar rahat olduğunuz, cinsel olarak ne kadar heyecanlı olduğunuz ve orgazm olmadan önce ne kadar cinsel gerilim oluşturduğunuz gibi çeşitli nedenlerle farklılık gösterirler.

Bazı insanlar hızlı ve kolay bir şekilde orgazm olabilir. Bazıları ise daha fazla zamana ve çabaya ihtiyaç duyar. Kiminle olduğunuza veya ne yaptığınıza bağlı olarak bazı durumlarda orgazm olabilirsiniz. Ancak diğerlerinde olmayabilir. Herkesin vücudu farklıdır ve orgazm olmanın “doğru” tek bir yolu yoktur. 

No Tags

625 total views, 1 today

  

Listing ID: 293620e16f201cdc

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.